تقسیم فضای اداری با چند روش کاربردی

انتشار : 1400/05/25
بروزرسانی : 1400/06/30

امروزه با کمتر شدن فضاهای اداری ممکن است از خودتان بپرسید که آیا فضای اداری شما به درستی نیازهای شما را برآورده می‌کند؟ اگر نه، شاید برای افزایش سود دهی و بهره وری بیشتر، باید فضای کاری خود را تقسیم کنید.

اگر از خود سوال می‌کنید که "من از فضای اداری خود چه می‌خواهم؟" و " آیا دفتر ما نیازهای ما را برآورده می‌کند؟" و پاسخ شما این است: "نه، واقعا".

زمان آن فرا رسیده است که در دکوراسیون اداری و طراحی فضای کار خود را تجدید نظر کنید. در ادامه ی این مقاله ما به توضیح روش‌هایی برای تقسیم فضای اداری شما و ساماندهی محیط اداری خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

روش‌های تقسیم فضای اداری

برای چیدمان فضای اداری مدل‌های مختلفی وجود دارد، از پرطرفردارترین این چیدمان‌ها دکوراسیون اوپن آفیس است. مزایای بسیاری در فضای کاری اداری اوپن آفیس وجود دارد، از همکاری بیشتر و کار گروهی گرفته تا به حداکثر رسیدن فضای کف. با این حال، یک عیب مهم دارد که حواس پرتی است. افزایش تداخلات شنیداری و بصری، که در دکوراسیون اوپن آفیس می‌تواند ایجاد شود

اگر بهره وری شما کم است، شاید با تقسیم فضای اداری و ایجاد مناطق جداگانه برای افراد و میز اداری آن‌ها و همچنین ایجاد فضایی برای اتاق کنفرانس و مدیریت و سایر بخش‌های تجربه کاری خود توجه کنید.

تقسیم فضای وسیع به مناطق کوچکتر و اختصاصی ممکن است همان چیزی باشد که شما نیاز دارید تا بتوانید زمینه ای مناسب برای کارآیی و بهره وری دفتر فراهم کنید. در ادامه ما چند روش مختلف برای تقسیم فضای اداری به شکل‌های مختلفی را برای شما توضیح داده ایم.

 

استفاده از وایت برد اداری

وایت برد اداری

تخته وایت برد متحرک کاربردی و بسیار متنوع اند و به دلایل مختلف مناسب تقسیم فضای اداری است:

  1. آن‌ها معمولا قابل چرخش اند و می‌توانند برای کف سفت یا نرم انتخاب شوند
  2. اکثر آن‌ها دارای چرخ‌هایی هستند که برای ثبات قفل می‌شوند، بنابراین تخته‌ها پس از قرار گرفتن در محل مورد نظر حرکت نمی‌کنند.
  3. این وایت برد‌ها فضای برنامه ریزی و همکاری ارزشمندی را فراهم می‌کنند. همچنین یک سطح نوشتاریِ اضافی برای کمک به کار تیمی و در نهایت بهره وری، فراهم می‌کنند.

شما می‌توانید برای تقسیم فضای اداری تخته وایت برد متحرکی را پیدا کنید که دو طرفه است. هر دو طرف ممکن است وایت برد مغناطیسی داشته باشند یا یک طرف آن پارچه ای با قابلیت سنجاق داشته باشد. بسیاری از آن‌ها دارای قلاب‌های قابل تنظیم هستند. در این حالت جداکننده‌ها به سینی مغناطیسی مورد نیاز مجهز شده اند تا قلم‌ها و برس‌های غیر دائمی شما در دسترس شما باشند.

وایت بردها به اندازه کافی بزرگ هستند تا مناطق باز و بزرگ اداری امروزی را به مناطق کوچکتر و آرام تر تبدیل کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند "غلاف" تمرکز ارتباط و همکاری را تسهیل کنند. جداکننده‌های وایت برد می‌توانند فضای کار را افزایش دهند. از این بهتر، برخی واحدها در واقع می‌توانند به یکدیگر متصل شوند تا هر شکلی را تشکیل دهند و فضا را به طور کامل تعریف کنند.


استفاده از میز یو شکل

میز یو شکل

برای کارمندانی که پشت میز می‌نشینند و با کمبود فضا مواجه اند، میز یو شکل برای تقسیم فضای اداری بسیار محبوب هستند، زیرا سطح کاری بزرگی را بدون اشغال فضای زیاد در دفتر فراهم می‌کنند. علاوه بر این، می‌توان آن‌ها را طوری تنظیم کرد که متناسب با انواع امکانات ذخیره سازی چوبی، کشوی میز و قفسه بندی باشد تا تقسیم فضای اداری شما منظم تر و کاربردی تر شود.

اگر مکررا با تعداد زیادی کاغذبازی یا مشتریان سروکار دارید، فضای کاری فراوانی که توسط میز U شکل ارائه می‌شود، نیازهایی مانند ذخیره سازی، کارهای کاری و ملاقات با دیگران را بدون احساس شلوغی و فشار زیاد فراهم می‌کند.

میز یو شکل

زیبایی میز U شکل این است که کار، رایانه، تجهیزات، اسناد، پرونده‌ها، لوازم اداری و یا لوازم شخصی شما را در دسترس شما قرار می‌دهد. مبلمان اداری خاص همیشه می‌تواند علاوه بر تقسیم فضای اداری، زیبایی حرفه ای و بهره وری چیدمان فضای کار شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد.


قفسه بندی اداری

قفسه اداری

قفسه بندی اداری می‌تواند فضای زیادی برای تقسیم فضای اداری به روشی ساده و کاربردی در اتاق ایجاد کند.

فضاهای اداری اوپن آفیس مزایای خود را دارند؛ نور زیاد و حس جادار بودن. با این حال، آن‌ها نیاز به سازمان دهی موثر برای عملکرد مناسب دارند. تقسیم فضای اداری یک راه عالی برای سازماندهی یک فضای کاری بدون از دست دادن دلباز بودن بودن محیط است.

مکمل طراحی مدرن فضای اداری، قفسه بندی است که یکی از بهترین و ساده ترین راه‌ها برای تقسیم فضای اداری است. قفسه بندی‌های باز علاوه بر ذخیره سازی کافی، برای نمایش اشیاء و لوازم جانبی عالی هستند.

قفسه‌های باز پیوسته هستند و انعطاف پذیری را در حین چیدمان اجزای دفتر خود به صورت عملی و خلاق ایجاد می‌کنند. با بسیاری از واحدها، می‌توانید فضای بسته مکمل را برای مواردی که نمی‌خواهید در نمای کامل قرار دهید. سبدها، سطل‌ها و دیگر ظروف ذخیره سازی به حفظ سامان دهی کمک می‌کند در حالی که اسناد ضروری و مدارک را در دست دارید.

برای سازماندهی یک قفسه بندی باز در محیط کاری، اقلام بزرگتر و بسته بندی شده را در انتها قرار دهید. کتاب‌ها با اندازه متوسط ​​را در قفسه‌های کم تا متوسط ​​نگه دارید. اقلام کوچکتر را در قفسه‌های بالایی قرار دهید تا احساس باز بودن را حفظ کنید. چند مورد تزئینی را با یکدیگر ترکیب کنید تا جداکننده دفتر کارشما باشد تا از نظر بصری در عین حال بسیار کاربردی به فضای اداری شما اضافه شود.


پنل جداسازی اداری

پنل اداری

یک گزینه مقرون به صرفه، بسیار کاربردی و موثر، صفحه‌های کوچک حریم خصوصی هستند که می‌توانند به ایستگاه‌های کاری اضافه شوند تا کمی حریم خصوصی بین همکاران ایجاد شود.

این پانل‌های رومیزی می‌توانند محل کار شما را با ایجاد یک جداسازی موثر بین میزها تغییر دهند. آن‌ها برای هر کارمند فضای شخصی و حریم خصوصی ارزشمند خود را فراهم می‌کنند. تقسیم فضای اداری با این پنل‌ها یک جایگزین عالی برای اتاقک هاست و به حفظ روشنایی و باز بودن محیط اطراف پرسنل در کار کمک می‌کنند.

پانل‌ها را می‌توان روی میزکار یا میز عادی قرار داد. آن‌ها در طیف گسترده ای از رنگ‌ها و مواد، از جمله رنگ‌های پر جنب و جوش یا چاپ وجود دارند. پانل‌های رومیزی یک گزینه انعطاف پذیر برای تقسیم فضای اداری هستند زیرا می‌توان آن‌ها را به آسانی برداشته و با تغییر نیاز دفتر کار خود مرتب کرد. به همین دلیل، آن‌ها یک سرمایه گذاری همه کاره و مقرون به صرفه هستند.

مزیت اصلی پنل‌ها این است که حریم خصوصی بیشتری را برای کارکنان فراهم می‌کند. اگر مردم احساس نکنند که میز کار و فعالیت‌های آن‌ها برای همه قابل مشاهده است، احساس راحتی و آرامش بیشتری در محل کار خواهند داشت.

پنل‌ها راه خوبی برای کاهش سطح سر و صدا و حواس پرتی در دفتر هستند. حریم خصوصی که آن‌ها به شما ارائه می‌دهند، می‌تواند به تمرکز و سازماندهی کارگران کمک قابل توجهی کند و در نتیجه بهره وری را افزایش دهد.

بسیاری از این مدل‌ها از موادی هستند که کارمندان می‌توانند فضایی برای پین کردن یادآوری‌ها و یادداشت‌های حرفه ای و همچنین تصاویر خانوادگی و سایر وسایل شخصی در اختیار کارکنان قرار دهند. پانل‌ها با تقسیم فضای اداری به جای ساختن یک اتاق، حس فردی و فضای خصوصی را در پرسنل ایجاد می‌کنند.

شما می‌توانید از تیم ایستا این پنل‌ها را با هر مدلی برای هر میزی با جنس شیشه و ام دی اف سفارش دهید.


پارتیشن‌ متحرک

پارتیشن متحرک

پارتیشن اداری متحرک یکی از مقرون به صرفه ترین روش‌ها برای ایجاد حریم خصوصی در دفتر اوپن آفیس، لابی یا اتاق استراحت و تقسیم فضای اداری شما هستند.

پارتیشن‌های اداری متحرک جداکننده‌های مستقل اتاق هستند که می‌توانند به جدا کننده‌های دیگر اتاق متصل شوند تا یک دیوار موقت به اندازه کوچک یا بزرگ به اندازه مورد نیاز ایجاد شود. آن‌ها به طور موثری یک مانع بصری ایجاد می‌کنند و تقسیم فضای اداری را برای شما آسان می‌کنند.

بسیاری از آن‌ها قابلیت‌های گیرایی صدا و همچنین قابلیت قرارگیری در هر زاویه ای که نیاز دارید را ارائه می‌دهند (نه فقط تنظیمات 180 و 90 درجه). این پارتیشن‌ها یک راه حل ایده آل برای محل‌هایی هستند که نیاز به یک طرح متحرک و راحتی در تنظیمات دارند.

پارتیشن‌های متحرک را می‌توان بر اساس نیاز خود نصب، برداشته و مرتب کرد. آن‌ها برای ایجاد اتاقک یا دفتر برای کارمندان موقت ایده آل هستند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای تجزیه یک منطقه بزرگ به بخش‌های جداگانه مورد استفاده قرار گیرند و نظم را به محیطی که ممکن است گیج کننده و ناکارآمد باشد برساند.

می توان آن‌ها را به صورت سفارشی متناسب با هر نوع دکوراسیون، از روکش چوبی سنتی تا محیط فلزی و یا به صورت شیشه‌ای معاصر، سفارش داد. از نظر ناظران عینی، آن‌ها بخشی از معماری دائمی ساختمان به نظر می‌رسند.


پارتیشن شیشه‌ای اداری

پارتیشن شیشه ای اداری

نور طبیعی فراوان در هر فضایی نشاط آور است. درواقع نور حیاتی است! بنابراین منطقی است که پرسنل وقتی در نور طبیعی غوطه ور می‌شوند برخلاف نور مصنوعی، روحیه بهتری دارند و بهره وری بیشتری خواهند داشت.

شیشه در به حداکثر رساندن نور طبیعی کمک می‌کند و نیاز به نور مصنوعی را کاهش می‌دهد. این امر منجر به کاهش قبض‌های برق، افزایش بهره وری انرژی می‌شود. دکوراسیون شیک و تقسیم فضای اداری با استفاده از پارتیشن شیشه‌ای به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را مدرن، پیشرفته و تجهیز شده معرفی کنید.

وقتی پارتیشن شیشه‌ای در لابی‌ها نصب می‌شود، شیشه‌های درخشان، زیبا و پیچیده به نظر می‌رسند. محیط اداری که با شیشه محصور شده اند، یکپارچگی و شفافیت واقعی را نیز نشان می‌دهند. مشتریان می‌توانند احساس کنند که تجارت شما صادق و قابل اعتماد است، نشان می‌دهد که مدیریت چیزی برای پنهان کردن ندارد. به همین ترتیب، اتاق‌های کنفرانس با دیوار شیشه‌ای به جای اینکه مخفی به نظر برسند، سبک و باز هستند.

تقسیم فضای اداری با پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری ارتباط و همکاری را تقویت می‌کنند، زیرا همه می‌توانند به راحتی مشاهده شوند. یک دفتر اجرایی که در شیشه احاطه شده است باعث می‌شود که پرسنل به یکدیگر نزدیک باشند و در عین حال حریم خصوصی حفظ شود.

پارتیشن شیشه‌ای در محیط کاری نسبت به فضای کار اوپن افیس، از نظر صوتی مقداری از سر و صدا را کمتر می‌کند. با عدم وجود سر و صدای مزاحم، کارکنان می‌توانند تمرکز خود را حفظ کرده و در عین حال اطمینان داشته باشند که مکالمات آن‌ها محرمانه باقی می‌ماند. در فضایی راحت و باز، خلاقیت و بهره وری شکوفا می‌شود.

برای دیدن انواع پارتیشن‌های ایستا روی این لینک پارتیشن اداری کلیک کنید.

خدمات پارتیشن اداری

پارتیشن اداری با هزینه کمتری نسبت به دیوارهای معمول، انعطاف پذیری زیادی را ارائه می‌دهند، زیرا می‌توانید چیدمان دفتر را اغلب تغییر دهید و با تغییر نیازهای شما می‌توان آن‌ها را برچیده و سرهم کرد. این انعطاف پذیری همچنین جابجایی شرکت شما را آسان تر می‌کند زیرا می‌توانید پارتیشن‌ها را با خود ببرید. شرکت ایستا با افتخار از معدود شرکت‌هایی است که پارتیشن‌های آن قابلیت جا به جایی به مکان‌های دیگر را دارند برای تقسیم فضای اداری و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

با وجود اینکه پارتیشن‌ها شیشه‌ای هستند، با این حال می‌توانید از حریم خصوصی با استفاده از شیشه‌های طرح دار، رنگ آمیزی، استیکر، سند بلاست شده (شیشه مات) و یا بافت‌های دیگر اطمینان حاصل کنید. با انواع گزینه‌های روکش سطحی، می‌توانید شیشه را برای دفاتر خصوصی و اتاق کنفرانس خود سفارشی کنید.

شیشه بسیار طولانی تر از مصالح سنتی به نظر می‌رسد و به زیبایی با انواع مبلمان اداری تجاری اعم از وینیل، پارچه، فلز یا چوب ادغام می‌شود.

شما ‌می‌توانید از پارتیشن ام دی اف نیز برای جداسازی محیط استفاده کنید. نگران نباشید همه ی پارتیشن‌های ایستا قابلیت جا به جایی را دارند. پارتیشن های ام دی اف زیبایی خاصی به محیط اداری شما می بخشند. پارتیشن های شیشه ای هزینه ی بسیار کمتری نسبت به پارتیشن های چوبی دارند.

 

در آخر،

 تقسیم فضای اداری برای ادارات در عصر امروز کاری هزینه بر و زمان بر است اما استفاده از موارد بالا می‌تواند در کمتر کردن زمان و گاها کمتر کردن هزینه موثر باشد. پیشنهاد ما به شما برای تقسیم فضای اداری خودتا استفاده از انواع پارتیشن‌های ایستاست زیرا در کمترین زمان ممکن نصب می‌شوند و هزینه ی کلی پارتیشن‌های ایستا با توجه به کیفیت بسیار بالا محصولات، مناسب ترین قیمت در بازار امروز است.


برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.      02188701330

 

نظرات کاربران

هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد

نظر خود را وارد کنید