تاثیر دکوراسیون اداری بر کارمندان و توضیحات سبک کاری ABW

انتشار : 1400/06/01
بروزرسانی : 1402/08/09

امروزه کارکنان به دنبال انعطاف پذیری و استقلال داشتن هستند و شرکت هایی که مایل به جذب و حفظ استعدادهای برتر هستند، فراتر از قوانین دفتر استاندارد فکر می‌کنند. حتی قبل از اینکه COVID-19 کارکنان را از محیط کاری خود به خانه بفرستد، شرکت‌ها از دکوراسیون اداری و مبلمان اداری انعطاف پذیرتر و سبک کاری " کار مبتنی بر فعالیت " (ABW) استفاده می‌کردند. تحقیقات نشان می‌دهد که اکثریت کارکنان می‌خواهند حداقل یک روز در هفته به دفتر بازگردند. در اینجا انواع فضاهایی وجود دارد که می‌تواند نیازهای مختلف کاری آن‌ها را برآورده کند. در ادامه تیم ایستا تاثیر داشتن سبک ABW را برای شما توضبح خواهد داد. با ما همراه باشید.

 

سبک کاری ABW چیست؟

سبک کاری ABW یا کار مبتنی بر فعالیت یک سبک کاری است که در آن کارکنان فضاهای متفاوتی در ارتباط با کارهای مختلفی که باید در طول روز انجام دهند، دارند و می‌توانند زمان و نحوه کار خود را انتخاب کنند. به زبان دیگر این نوع دکوراسیون اداری به کارمندان اجازه می‌دهد تا با توجه به ماهیت کاری که انجام می‌دهند، از بین انواع محیط‌ها انتخاب کنند و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که از این فضاها در طول روز استفاده کنند.

این ممکن است شامل نشستن در مناطق مشترک برای ارتباط با سایر تیم‌ها، کار در اتاق‌های کنفرانس برای انجام جلسات مجازیو حضوری و استفاده از فضاهای آرام برای تمرکز باشد.  

 

مزایای فضای اداری مبتنی بر فعالیت چیست؟

یک نظرسنجی از کارمندان نشان داد که وقتی از کارگران آمریکایی پرسیده شد؛ چه چیزی باعث رضایت بیشتر آن‌ها از شغلشان می‌شود، بهترین خواسته آن‌ها مناطق و فضای کاری بهتر (13 درصد) بود. این پاسخ حتی از حقوق بیشتر( 9 درصد)، ساعات کاری بهتر و زمان بیشتر تعطیلات بیشتر بود. علاوه بر آن، نظرسنجی نشان داد که کارمندانی که از کار خود راضی بودند در شرکت از ویژگی‌های طراحی دفتر ABW مانند مناطق مشترک، ناهار خوری و غرفه‌های تلفن، 30 درصد بیشتر از کارگرانی که ناراضی بودند، استفاده کردند. یک مطالعه تحقیقاتی ABW دیگردریافتند که سازمان هایی که دکوراسیون محیط کاری خود را تغییر داده اند، 17 درصد بهبود کلی در رضایت از محیط کار و 13 درصد افزایش بهره وری فردی را درک کرده اند. به این ترتیب، بسیاری از شرکت‌های آینده نگر تشخیص داده اند که یک فضای کاری و دکوراسیون اداری انعطاف پذیر که امکان تنوع در سبک‌های کاری را فراهم می‌کند، فقط کارکنان را راضی نمی‌کند. بلکه بر نتیجه نهایی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. فراهم کردن آزادی بیشتر برای جابجایی کارکنان و ایجاد محیطی راحت که کار آن‌ها را آسان تر می‌کند، می‌تواند راهگشا باشد.

 

درباره دکوراسیون فضای کار خود تجدید نظر کرده اید؟

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 02188701330

 

اید های داشتن دکوراسیون اداری کارآمد

این ویژگی‌های فضایی در دفاتر ABW به شرکت‌های سازمانی کمک می‌کند تا از قالب اتاقک خارج شوند و در آینده به فضای کاری انعطاف پذیر دست یابند.

 

غرفه‌های تلفن

پارتیشن اداری

 

هنگامی که افراد برای تماس با مشتری یا برای یک کار مهم که نیاز به تمرکز دارد به مکانی آرام نیاز دارند (فکرکردن، نوشتن یا جمع آوری داده ها)، آن هامی توانند به راحتی به یک غرفه تلفن دنج بروند.

 

فضایی به سبک کافه با میزهای گرم

اوپن افیس

 

یک الگوی مدل دکوراسیون اداری به سبک ABW شامل میزهای بلند با میزهای کار، غرفه‌های نیم دایره برای گپ‌های گروهی کوچکتر و نیمکت‌های صمیمی و میزهای قهوه، ترکیب کاملی از گزینه‌های نشیمن را ایجاد می‌کند. حتی یک مرحله برای ارائه‌های غیررسمی می‌تواند وجود داشته باشد. در مورد دکوراسیون، هیچ چیزی از ترکیب صندلی‌های چرمی روشن و سنتی، فضای سبز و نور طبیعی نمی‌تواند جذاب تر باشد. استفاده از فلاورباکس می‌تواند به شما در ایجاد فضای سبز کمک کند.

 

فلاور باکس

 

غرفه هایی به سبک رستوران

برای برخورد سریع رودر رو با یک همکار (به جای زنجیره ایمیلی بی پایان)، یا فقط برای انجام کار در مکان جدید، این غرفه‌های غذاخوری یک مکان جدید دیگر برای کارکنان ارائه می‌دهند. می‌توانید برای ایجاد حریم خصوصی پارتیشن‌‎های شیشه ای رنگی استفاده کنید. پارتیشن‌های شیشه ای حریم خصوصی کافی را بدون از دست دادن اتفاقات اداری اطراف شما ارائه می‌دهند.

غذاخوری اداری

 

اتاق‌ کنفرانس رسمی

 

جلسات در طول روز کاری برگزار می‌شود و برخی از آن‌ها نیاز به یک محیط رسمی دارند، مانند جلسات فروش، جلسات طوفان فکری ماهانه یا جلسات استراتژی اجرایی. این اتاق کنفرانس از دکوراسیون مینیمال و مدرن استفاده می‌کند. پنجره‌های کف تا سقف، مناظر خیره کننده و نور طبیعی روز را برای کمک به جریان ایده‌های خلاقانه در نظر می‌گیرند.

اتاق کنفرانس

 

اتاق‌ غیر رسمی کنفرانس

 

همانطور که می‌دانید، همه جلسات به اتاق هیئت مدیره نیاز ندارند. فعالیت هایی مانند طوفان فکری حضوری تیمی می‌تواند از محیط‌های گاه به گاه و جذاب تری استفاده کند. این منطقه کنفرانسی دارای حس آرامش بخش با ترکیبی از گزینه‌های مختلف صندلی است.

 

میز کنفرانس

قرار دادن صندلی‌های نرم

 

کارمندانی که به دنبال مکانی برای از بین بردن فشار در وسط یک پروژه چالش برانگیز هستند، یا کسانی که احساس می‌کنند در فضایی که بیشتر شبیه یک اتاق نشیمن است بهترین عملکرد و فکر خود را می‌توانند انجام دهند، می‌توانند به این فضاها پناه ببرند، صندلی‌های نرم و روکش‌های چاپی رنگارنگ، انتخابی سریع برای نشستن را برای شما فراهم می‌کند.

اتاق کنفرانس

 

ایجاد گوشه‌های آرام

 

مواقعی در روزهای کاری وجود دارد که همه احساس می‌کنند نیاز به شارژ مجدد و تمرکز مجدد در خلوت خود دارند. در این دکوراسیون اداری دفتر کارمندان مجبور نیستند برای دسترسی به منطقه ای آرام راه زیادی را طی کنند. این گوشه راحت و دنج نمونه ای دیگر از عناصر اداری ABW، با صندلی‌های مخملی و نمای بیرونی برای کارهای سرسخت مناسب است.

دفتر کاری دنج

 

تراس در فضای باز

 

هوای تازه، نور خورشید و فضای سبز همگی می‌توانند به بهبود سلامت و تندرستی کارکنان کمک کنند و از روحیه بهتر و بهره وری حمایت کنند. طراحی تراس در فضای باز فضای ایده آلی را برای کار، معاشرت یا صرف ناهار فراهم می‌کند.

فضای کاری سرسبز

 

واضح است که مدیران املاک و مستغلات در شرکت‌های شغلی دارای مشاغل مهم تری نسبت به گذشته هستند. آن‌ها باید مراقب باشند که کارکنان به فضای کاری فیزیکی که نیازهای فردی آن‌ها را برآورده می‌کند دسترسی داشته باشند و به آن‌ها احساس امنیت می‌دهد. پیاده سازی طرح ABW می‌تواند تأثیر زیادی بر کارکنان داشته باشد، از توانایی پذیرش و تجلیل از شیوه کار منحصر به فرد خود گرفته تا حمایت از خلاقیت و تخیل که منجر به نوآوری می‌شود. حرکت به سمت فضای کاری منعطف یکی از راه‌های شروع است.

 

در آخر، فضای کاری و دکوراسیون اداری در روحیه و عملکرد پرسنل تاثیر بالایی دارد. این مقاله فقط یکی از این سبک‌ها را برای شما معرفی کرده است. امیدواریم که بتوانید سبک اداری با بهره وری بالایی را در محیط کاری خود اجرا کنید.

برای چیدمان و دکوراسیون محیط اداری و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02188701330

پروژه‌ها و عکس‌های اخیر ایستا را در اینستاگرام ما ببنید   

نظرات کاربران

هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد

نظر خود را وارد کنید