ویژگی مبلمان اداری مدرن چیست؟

انتشار : 1400/02/08
بروزرسانی : 1400/10/18
منتشر شده توسط : مدیر سایت
0 نظر
زمان خواندن این مطلب : 5 دقیقه

مبلمان اداری مدرن، زیبا، تمیز و ساده است. شبیه مبلمان اداری قدیمی نیست. به دلیل سادگی آن باعث می‌شود فضای دفتر شما به جای شلوغی و بهم ریختگی ، شیک شود. امروزه مردم نسبت به مبلمان سنتی سنگین و تاریک احساس خوشایندی ندارند. در نتیجه تفکر مدرن امروزی، مردم ترجیح می‌دهند مبلمان آنها زیبا، تمیز و قابل ارائه باشد. در زمان‌های گذشته وزن مبلمان و ظاهر کسل کننده آن چشم بینندگان را بیشتر به خود جلب می‌کرد.

در این مقاله قصد داریم ضمن تعریف مبلمان اداری مدرن، ویژگی‌های این سبک محبوب در بین مشتریان را نیز بررسی کنیم پس تا انتها بخوانید و نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

 

به چه مبلمان اداری مدرن می‌گویند و مبلمان اداری مدرن چیست؟

طراحی مبلمان مدرن، به دلیل محبوبیت در اواسط قرن بیستم، مدرن شناخته می‌شود. به صورت کلی مبلمان مدرن تحت تأثیر این ایده قرار گرفت که صنعتگران و هنرمندان می‌توانند با هم کار کنند تا با جذابیت هنری بیشتری مبلمان کاربردی ایجاد کنند. از لحاظ طراحی، مدرن بودن به روز فعلی اشاره ندارد، بلکه به زیبایی شناسی خاصی اشاره دارد.

میز اداری مدرن

مبلمان مدرن را می‌توان وسایلی توصیف کرد که دارای وزنی سبک بوده و از فلز و شیشه یا چوب ساخته شده باشد. شما می‌توانید مدرن بودن مبلمان را در مواد آن مثل پارچه، طرح‌، اندازه‌ و جنس جستجو کنید. امروزه، مبلمان اداری مدرن بیشتر و مقرون به صرفه‌تر می‌شوند، به خصوص وقتی که تمام تجهیزات اداریتان را مدرن خریداری کنید. برخلاف مبلمان قدیمی، شما می‌خواهید با استفاده از سبک‌های مدرن جلوه‌ای خاص را به دفتر خود دهید.

میز اداری مدرن

ویژگی یک میز اداری مدرن سازگاری است. مبلمان اداری با کیفیت، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به راحتی و کارآمد با یک محیط اداری خیلی سریع سازگار می‌شوند. مبلمان و میزهای این سبک معمولا سبک‌تر، باریک‌تر ، قابل تنظیم، ارگونومیک و سازگار با محیط زیست هستند. با رفع کاغذ بازی قدیمی در دفاتر کار در محیط مدرن اداری می‌توان تعداد کمتری فایل و کمد اداری جای داد. در این صورت می‌توان فضا را با قرار دادن مثلا یک کردنزا به سبک مدرن دکوراسیون را نیز به سادگی به فضایی مدرن و مفید تبدیل کرد.

گرایش مبلمان اداری مدرن به سمت طراحی مدولار با قابلیت جدا شدن و پیکربندی مجدد بدون ایجاد اختلال در روند کار است. و استفاده از پارتیشن‌های کوتاه و بلند به جای دیوار حس سبکی را در این دفاتر به ما منتقل می‌کند.

اصول مدرنیستی به صورت کلی از نگاهی تمیز و ساده استقبال می‌کنند.  اصول اصلی سبک مدرن عبارتند از:

 

 • طراحی مینیمالیستی
 • سطوح صاف
 • خطوط تمیز و مستقیم
 • رنگ های گرم خنثی، که با رنگ‌های واضح برجسته شده‌اند
 • موادی که هم چوب و هم فلزات را شامل می‌شود

 مبلمان اداری مدرن

ویژگی‌های سبک مدرن

 

 1. خطوط و شکل‌های هندسی واضح

سبک مدرن بدون شلوغی و با حداقل تزئینات است. تمرکز بیشتر روی خطوط تمیز، اشکال هندسی و زاویه‌ها است. بنابراین، خطوط و لبه‌های صاف از اصلی ترین ویژگی‌های طراحی مدرن هستند. مبل‌ و میزهای لبه چهارگوش با جزئیات زاویه‌دار، شخصیتی قوی به فضا می بخشد.

آیا این بدان معنی است که مبلمان مدرن قابل انحنا نیستند؟

توجه به این نکته مهم است که امسال نیز انحناهای مدرن مد هستند. با این حال، آنها می‌توانند زیر مجموعه طراحی معاصر باشند. معاصر و مدرن دو سبکی هستند که معمولاً اشتباه می‌شوند. برخلاف سبک مدرن، مبلمان معاصر می‌توانند نرم و لطیف باشند.

تفاوت بین مبلمان معاصر و مبلمان مدرن

مبلمان معاصر از نظر مینیمالیسم و ​​همچنین اشکال هندسی مشابه مبلمان مدرن است. با این حال، طراحی معاصر ممکن است بعضی اوقات قانون پیروی از روندها را نقض کند. با این حال، همیشه از مواد و بافت های مرسوم، مد روز برخوردار است. برای اینکه درک درستی از تفاوت های هر دو سبک داشته باشید، در بلاگ‌های آینده درباره سبک معاصر بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

 1. قرار گرفتن در معرض موادی مانند فلزات

اخیراً روند کار با فلزات در مبلمان رواج پیدا کرده است. می‌توانید متوجه استفاده خاص فلزات مانند آلومینیوم، نیکل، فولاد ضد زنگ و چوب در مواد تشکیل دهنده تجهیزات اداری شوید. در طراحی به سبک مدرن همچنین از متریال روشن بیشتر استفاده می‌شود.

 

 1. مواد طبیعی

در سبک مدرن، استفاده کردن از مواد و بافت طبیعی یک ویژگی مدرن است. استفاده از چوب و سنگ طبیعی می‌تواند روحیه ای سرزنده به فضای داخلی شما ببخشد و خاصیت بیشتری به آن فضای شما اضافه کند.

 

 1. اندازه و عملکرد

یکی از مفاهیم مدرن مبلمان مدرن، کاربردی بودن و کاربردهای متعدد آن است. به عنوان مثال، قفسه‌ها و کمدهایی که در این فضاها استفاده ‌می‌شوند باید مفید و کاربردی باشند. هیچ چیز اضاف‌ایی در محیط مدرن وجود ندارد.

میز اداری مدرن

 1. فضای باز

رویکرد طراحی مدرن ایده مینیمالیسم را دنبال می‌کند ولی کمتر از آن عمل می‌کند. در این سبک، طراحان داخلی دوست دارند فضاهای بازتری ایجاد کنند. هنگام ایجاد طراحی داخلی، باید هر قطعه اضافه شده به فضای آزاد را در نظر گرفت. البته این به معنای فضای بیش از حد اشغال شده با چیزهای بی معنی است.

 

 1. رنگ‌های ساده خنثی

سادگی از ویژگی های مهم سبک مدرن است. استفاده از پالت خنثی به ویژه استفاده از رنگ‌های رژگونه به جای رنگ های بژ و تیره در مبلمان بسیار مرسوم است.

 

ویژگی‌های مبلمان اداری مدرن

اگر می خواهید در طراحی صحیح دفتر مدرن خود به سمت درست هدایت شوید، در اینجا 7 نکته برتر برای شروع کار برای شما آوردیم:

 

 • فضا را باز کنید

برای داشتن مبلمان اداری به سبک مدرن اولین کاری که باید کنید استفاده از طرح اوپن آفیس است. در این طرح هیچ دیواری وجود ندارند. با استفاده از پارتیشن اداری باید بتوانید محیط را به بهترین شکل ساماندهی کنید. با این کار نه تنها می‌توانید بهترین استفاده را از فضا کنید، دفتر شما بزرگتر نیز نشان داده خواهد شد.

این در نهایت به شما کمک می‌کند تا در جهت ایجاد نیروی کار کارآمدتر، با کارمندانی که احساس می‌کنند آزادی و فضای بیشتری برای برقراری ارتباط و کار تیمی دارند، کار کنید.

پارتیشن شیشه ای

 

 • نور بیشتری استفاده کنید

فضای کاری بهتر از یک محیط پرنور و هوا وجود ندارد. ثابت شده است که نور طبیعی موجب شادی و بهره وری بیشتر در افراد می‌شود که این تنها در مورد ایجاد نیروی کار کارآمد می‌تواند مفید باشد. اطمینان از اینکه فضای دفتر شما تا آنجا که ممکن است نور طبیعی را فراهم می‌کند، به معنای سایه انداختن و ایجاد یک محیط جذاب تر است. از این گذشته، مهم است که دفتر خود را جایی قرار دهید که کارمندان از گذراندن روزهایشان خوشحال و راحت باشند.

حال چگونه این نور طبیعی را به داخل دفتر بیاورید. بهترین راه استفاده از نور طبیعی کمک گرفتن از پارتیشن اداری شیشه ای است. پارتیشن شیشه‌ای به محیط اداری خاصیتی مدرن می‌بخشد و باعث پخش نور در تمام قسمت‌های دفتر می‌شود. کاهش نیاز به نور مصنوعی همچنین می‌تواند به کاهش هزینه های انرژی در طولانی مدت کمک کند، وجه نقد اضافی بیشتری را برای تمرکز بر سایر عناصر دفتر فراهم می‌کند.

 

 • پارتیشن های اداری شیشه ای را در نظر بگیرید

یکی از بهترین راه‌ها برای مدرن بودن دفتر کار استفاده از شیشه‌های بیشتر است. همه ما آسمان خراش‌های جلویی شیشه ای عظیم و مدرن را در مراکز شهر و عناصر شیشه‌ای را دیده‌ایم. بسیاری از دفاتر در سراسر جهان این روند را انتخاب می‌کنند و می‌دانند که هرچه شیشه بیشتر باشد، بهتر است.

سیستم‌های پارتیشن بندی شیشه ایده خوبی برای دفاتر مدرن است که می خواهند میزان نور طبیعی را به حداکثر برسانند، در عین حال فضای کاری بازتری ایجاد می‌کنند و حریم خصوصی را حفظ می‎کنند.

 

 • فضاهای متنوع ایجاد کنید

امروزه بیشتر دفاتر مدرن چیزی فراتر از یک اتاق پر از میز و کامپیوتر هستند. مدیران می‌دانند که باید به کارمندانشان فرصت دهند تا از محیط دفتر جدا شوند و فضای متفاوتی تجربه کنند تا به افکار خلاقانه آنها اجازه جریان دهد. فضای متنوع فقط به معنای آشپزخانه یا اتاق استراحت نیست، و در واقع می‌تواند برای کمک به بهره وری با کار دور از کامپیوتر مورد استفاده قرار گیرد.

نکته مهم در مورد فضاهای متنوع، آزادی طراحی آنهاست. هر طور که می‌خواهید می‌توانید این فضا را طراحی کنید و دیگر نیازی به رسمی بودن آن نیست.

 

 • بنشینید و بایستید

شاید شما این جمله را شنیده باشید که "نشستن، سیگار کشیدن جدید است". تحقیقات ثابت می‌کند ساعت‌ها نشستن می‌تواند علت بسیاری از بیماری های رایج پزشکی باشد. مطمئناً9-5 ساعت کار در یک دفتر به صورت کاملا نشسته بسیار مضر است. با این حال، در تلاش برای مقابله با این شرایط بهداشتی و مراقبت از رفاه کارمندان خود، بسیاری از مشاغل گزینه‌های ایستاده‌تری را در محل کار معرفی کرده‌اند.

اگر نیاز است که کارمند شما ساعات طولانی با کامپیوتر خود کار کند پیشنهاد ما استفاده از میزهای ایستاده است. در کنار استفاده از میزهای نشسته‌، این میزها به سلامت و رفاه کارمندان شما در طولانی مدت کمک بسیاری می‌کند.

 

 • فضای اداری را لوگو بزنید

وقتی صحبت از تجارت می شود، لوگو تجاری مهم است. شما وب سایت، تبلیغات، محصولات و موارد دیگر را لوگو می‌زنید. پس چرا در دفتر لوگو نمی‌زنید؟ بسیاری از دفاتر مدرن مارک تجاری را در فضای کاری خود جوش می‌دهند و رنگ اصلی خود را نیز در این مورد متمرکز می‌کنند. البته این می‌تواند هزینه بر باشد.

نام تجاری دفتر کار شما باعث ایجاد جذابیت بصری در فضا می‌شود و می‌تواند برای ایجاد دیوارهای نمایشی و افزودن ویژگی‌های جذاب به محیط کار عالی باشد. منظور ما این نیست که دفتر خود را مملو از لوگوی تجاری خود کنید. شما می‌توانید از لوگو روی شیشه‌های پارتیشن خود استفاده کنید. بسیاری از شرکت‌ها از جمله شرکت ما این خدمات را به راحتی به شما رائه می‌دهند.

 

میز اداری مدرن

 • در مبلمان با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید

ضرب المثل، اگر ارزان بخرید، دوبار هم خرید می‌کنید را شاید شنیده باشید. برای سرمایه گذاری در مبلمان اداری با کیفیت خوب که مدتی طولانی استفاده شود، از حداکثر بودجه خود استفاده کنید. مبلمان اداری هر روز استفاده می‌شود و شروع به ساییدگی بعد از مدتی اجتناب ناپذیر است. این چیزی نیست که بخواهید هر چند ماه یکبار جایگزین آن کنید، و حتی در مورد به روز بودن با روندهای مدرن، این موارد نباید زیاد تغییر کنند.

 

چه بخواهید یک کل دفتر را نوسازی کنید، چه برخی پیشرفت های جزئی انجام دهید ، مهم است که به یاد داشته باشید که دفتر نمایانگر تصویر شرکت است و می‌تواند تأثیر زیادی بر بهره وری کارمندان و تأثیر بازدیدکنندگان داشته باشد. بنابراین، خلاق باشید و با آن سرگرم شوید!

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار ما و اینکه چگونه در این راه می‌توانیم شمارا یاری کنیم با شماره، 88701330 با ما تماس بگیرید .

نظرات کاربران

هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد

نظر خود را وارد کنید