بلاگ

انواع لوازم و مبلمان اداری برای فضای کاری

مبلمان اداری به زبان ساده یعنی تمام وسایل و تجهیزاتی که در محیط اداری استفاده می‌کنید. نکته اولی که حتی قبل جستجو و فهمیدن اینکه به چه تجهیزاتی نیاز دارید باید بدانید این است که شما باید با ماهیت شرکت به خوبی آشنا باشید.

مزایا و معایب باور نکردنی روشنایی در محل کار!

طراحی فضای اداری و به خصوص چیدمان مبلمان اداری در فضای کار، ارتباط مستقیم با نور و نور پردازی دارد. از این رو در اینجا به بررسی اهمیت و تاثیر نور و نور پردازی در محیط کار می‌پردازیم و این مسئله با اهمیت در محیط کار را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

روش های ایجاد دکوراسیون مدرن اداری لو رفت!! (راه کارهای ساده)

اگر می خواهید دفتر خود را نوسازی کنید و یا از ابتدا چیدمان کنید، دانستن اینکه از کجا شروع کنید دشوار است. آشنایی با سبک‌های مختلف طراحی و چیدمان دید شما را برای خرید تجهیزات اداری بازتر خواهد کرد. این مقاله برای آشنایی شما با سبک مبلمان اداری مدرن بسیار مفید است. در این مقاله سعی کردیم ضمن تعریف ویژگی‌های سبک مدرن، مبلمان اداری نیز که در این سبک جای می‌گیرند را به شما معرفی کنیم.

پارتیشن شیشه ای

شیشه کم هزینه، شفاف و کاملا مستحکم برای ایجاد یک دیوار و هائل است. دیوارهای پارتیشن شیشه ای همه کاره هستند و برای محیط‌های مختلف، کار در شرایط و سناریوهای مختلف طراحی شده‌اند. آن‌ها قابل ساخت به صورت پارتیشن شیشه ای تک جداره و پارتیشن شیشه ای دو جداره هستند. پارتیشن‌های شیشه ای دارای مزایا و معایبی هستند که در این بلاگ سعی کردیم به آن بپردازیم تا انتها با ما همراه باشید.

مبلمان اداری خارجی بخریم یا نخریم؟

درخواست برای خرید مبلمان اداری خارجی و میز اداری در دهه گذشته و حتی بیشتر از سال گذشته به طرز چشمگیری رشد داشته است. در این مقاله ما به بررسی تفاوت های میان مبلمان اداری خارجی و ایرانی می پردازیم.

گیاهان مناسب فضای اداری

ما بخش بزرگی از زندگی خود را صرف نشستن می کنیم، چه در خانه و چه در اداره. اگر آن فضا پیش پا افتاده و بدون هیچ گونه اثری از زندگی باشد، می تواند بسیار بی انگیزه و غیر الهام بخش باشد. حال، اگر آن فضا پر از فضای سبز و زندگی باشد، می تواند زندگی کاری شما را کمی لذت بخش تر کند. علم حتی آن را ثابت کرده است

نحوه نشستن پشت میز به صورت استاندارد

دانستن نحوه نشستن کمی هنر است. برخی از افراد نمی دانند چگونه به درستی پشت میز بنشینند و فکر می‌کنند که رفتن به باشگاه می‌تواند آسیب هایی که نحوه نشستن پشت میز می‌تواند ایجاد کند را از بین ببرد.

تفاوت میز کامپیوتر و میز اداری + عکس میز کامپیوتر

میزهای کامپیوتر امروزه با نام های مختلفی خریداری می شوند. میزهای تحریر معمولا برای نوشتن استفاده می‌شوند، ظاهری آنتیک، طراحی زیبایی‌شناسی سنتی و کشو دارند. میزهای کامپیوتر بزرگتر هستند و برای میزبانی از تجهیزات اداری دیجیتال طراحی شده اند.

نکاتی برای پیشگیری از کمر درد هنگام کار

کمر درد هنگام کار منحصر به کارگران یا مشاغل پر زحمت نیست. کارمندان نیز می‌توانند از آن رنج ببرند. در حقیقت، تحقیقات نشان می‌دهد که حدود یک سوم کارمندان در یک دوره 12 ماهه دچار کمردرد می‌شوند. 

مزایای روانشناختی داشتن میز مرتب + میز مناسب کار

کدام یک بهتر است؟ میز مرتب یا میز شلوغ؟ این سوال فوق العاده ای است! بحث درباره اینکه کدام یک بهتر است سالهاست ادامه دارد و صادقانه بگویم، دانشمندان هنوز به نتیجه ای نرسیده اند. با این حال، داشتن یک فضای کاری تمیز و منظم، مزایای فوق العاده ای را به ارمغان می‌آورد.

خرید میز اداری ارگونومیک

یک کارمند شاد یک کارمند مولد است. اما شادی در محیط کار از جنبه‌‌های مختلف ناشی می‌شود. به غیر از داشتن رابطه صمیمانه با همکاران و مشتریان، چیز دیگری نیز وجود دارد که بر میزان خوشحالی شما یا کارکنان شما در محل کار تأثیر می‌گذارد. ما در مورد دکوراسیون اداری و مبلمان اداری شما صحبت می‌کنیم.

میز گروهی چیست؟ + عکس

آن روزهایی که دفاتر باز بهره وری داشتند، گذشت. تحقیقات نشان ‌می‌دهد که کارکنانی که در یک دفتر باز کار ‌می‌کنند، 50٪ بهره وری کمتری نسبت به کارکنانی که در دور میز گروهی با حفظ حریم شخصی کار ‌می‌کنند، دارند. منظور ما در این مقاله از داشتن میز گروهی ، دکوراسیون فضای باز نیست؛ بلکه استفاده از میز گروهی برای پرسنل در یک اتاق با حفظ حریم شخصی با استفاده از دیوایدرها و پارتیشن‌های نیمه در اتاق است.